This website uses cookies. By continuing to browse this website, you agree to our use of cookies.

DEPO2015 25. 9 - 26. 9. 2020

Book World Pilsen 2020

After this year’s uneventful spring we can finally share one exciting piece of news with you – Book World Pilsen 2020 is under way!

On September 25-26 we will finally meet at DEPO2015 to enjoy literature. Spend the last weekend of September in Pilsen with books, films and wine.

This year’s event bears the fitting hashtag #KnížkyŽijí (Books Are Alive).


Book World Pilsen 2020

#KnížkyŽijí

#KnížkyŽijí

Vzhledem k pandemické situaci byli organizátoři nuceni zrušit 3. mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy Plzeň 2020. Pod heslem #KnížkyŽijí se však v Plzni přece jen uskuteční zlomek z plánovaného programu.

More

Česká literatura v zahraničí

Do Plzně dorazí polský bohemista Aleksander Kaczorowski, který bude diskutovat s Pavlem Kosatíkem, s autorským čtením přijede z Německa Jaroslav Rudiš a Lenka Horňáková-Civade se bude s Jiřím Hnilicou věnovat české literatuře ve Francii.

Literární odpoledne se odehraje v Klempírně plzeňského areálu DEPO2015, jehož kapacita bude z pochopitelných důvodů omezená na 50 diváků. Je možnost si rezervovat místo na e-mailu rezervace@svetknihy.cz. Přijít lze i bez rezervace, do sálu však bude vpuštěno nejvýše 50 diváků. Vstupné je dobrovolné. Ti, kteří se do sálu nevejdou nebo nebudou moci dorazit, mají šanci vše sledovat na Mall.tv, protože odpolední program bude v televizi přenášen živě.

Pátečnímu odpoledni bude ještě předcházet čtvrteční Čítání lidu, které proběhne v klubu Anděl od 20 hodin. Kromě mladých spisovatelů nominovaných na Cenu Jiřího Ortena bude představena tvorba tuzemských i evropských autorů.

Program #KnížkyŽijí

čtvrtek 24. 9.

20.00
KLUB ANDĚL – Bezručova 5, Plzeň 3
Čítání lidu 
Formát Čítání lidu vznikl v Plzni asi před patnácti lety. Kombinuje veřejné čtení zkušených interpretů z Divadla MY s hudebními výstupy různých kapel v prostředí kaváren nebo hudebních klubů. Diváci poslouchají a popíjejí oblíbený nápoj a seznamují se s novými knihami. Tentokrát nabídne Čítání lidu ukázky z tvorby mladých autorů nominovaných na Cenu Jiřího Ortena a dále výběr nových titulů. Doprovodí je kapela VY se zhudebněnými texty tuzemských a zahraničních básníků. Program bude obohacen čtením ukázek autorů oceněných Evropskou cenou za literaturu. 
Délka programu 120 minut.
Vstupné 80 Kč.
pořádá: Svět knihy

pátek 25. 9.

16.00
KLEMPÍRNA – DEPO2015
Kniha není pomník: jak číst život Oty Pavla nebo Věry Čáslavské? 
Pavel Kosatík, autor biografie prezidenta Masaryka nebo Emila Zátopka, v diskusi s předním polským bohemistou Aleksandrem Kaczorowským, kterému česky vychází životopis spisovatele, novináře a berounského rybáře Oty Pavla Pod povrchem (Host 2020, překlad Martin Veselka), a to přesně 90 let po jeho narození.
pořádá: Polský institut v Praze, Svět knihy

17.00
KLEMPÍRNA – DEPO2015
Jaroslav Rudiš: Český ráj – autorské čtení
Novela Český ráj je nakouknutím do polorozpadlé sauny, ve které se parta chlapů pravidelně schází, potí zde svá těla i duše. Tady je nikdo neruší, tady se cítí svobodní a mohou být těmi, kým opravdu jsou.
pořádá: Goethe-Institut, Svět knihy

18.00
KLEMPÍRNA – DEPO2015
Česká literatura ve Francii 
kulatý stůl s Jiřím Hnilicou a Lenkou Horňákovou-Civade 

Ve stejném roce, kdy bude Francie hlavním hostem Světa knihy Praha, se také česká literatura – po zdržení způsobeném pandemií – po letech symbolicky vrátí na knižní veletrh v Paříži. Debatu věnujeme pozici české literatury v zemi galského kohouta.
pořádá: České literární centrum, Svět knihy
 

Thematic focus