Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

DEPO2015 25. 9 - 26. 9. 2020

#KnížkyŽijí - to je letošní motto mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy Plzeň 2020. Na své si ale přijdou i odborní návštěvníci, děti a mladí čtenáři nebo fanoušci sci-fi a fantasy.

V připravovaném programu se opět objeví oblíbení domácí autoři, zajímavé výstavy, řeč však nebude jen o literatuře, ale také o jejím kulturním, společenském a politickém kontextu. Mezinárodní rozměr akce umocňuje jak tradiční účast Polska, Francie či severských zemí, tak nově přibyvší prezentace německy psané literatury, kterou Rakousko, Německo a Švýcarsko připravuje pod společnou hlavičkou Das Buch.

Program teprve ladíme a kompletně jej zveřejníme na začátku září, nicméně již víme o několika zajímavých zahraničních hostech. Spojili jsme ale také síly s místními, takže v předvečer veletrhu proběhne v Plzni oblíbené Čítání lidu, z naší strany okořeněné účastí finalistů Ceny Jiřího Ortena. Nemůžeme opomenout aktuální "boj o Kunderu", jenž nyní víří v intelektuálních vodách, pozvali jsme tedy do Plzně autora kontroverzní biografie Jana Nováka.

Tři ochutnávky připravujeme již v létě, zapojili jsme se do projektu DEPOVLETU. 29. července zde vystoupí zpěvačka Monika Načeva se svým novým albem, koncert doplní jako host Jáchym Topol, jehož texty Načeva zhudebňuje již po několik dekád. Další dva pořady proběhnou v srpnu dětská dílna a tandemové čtení.

Tematické zaměření

Literatura pro děti a mládež

Literatura pro děti a mládež

Odborné pořady

Odborné pořady