Výstaviště Holešovice 23. 9 - 26. 9. 2021

Press a Média

27. října 2021

SVĚT KNIHY PRAHA – úspěšný návrat po vynucené pauze                            

Po loňské pauze způsobené pandemií se mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha s úspěchem vrátil zpět jak pro vystavovatele, tak především pro návštěvníky.

Více informací najdete ve finální tiskové zprávě.

Svět knihy v médiích

Svět knihy Praha 2021 v číslech

Veletrh:
Počet vystavovatelů: 288
Počet stánků: 152
Plocha:  2933 m2 

Literární festival:
Počet účinkujících: 607  
Počet programů: 481
Počet výstav: 11

Celkový počet návštěvníků: 34 000

Počet zemí a regionů: 27              
Belgie, Bělorusko, Bulharsko, Česká republika, Dánsko, Finsko, Francie, Island, Itálie, Jižní Korea, Katalánsko, Maďarsko, Německo, Nigérie, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Rusko, Slovensko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Ukrajina, Velká Británie

Tiskové středisko

Fungování tiskového střediska mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy Praha 2021.

Tiskové středisko je umístěno ve Střední hale vpravo – S109.

Vstup do Průmyslového paláce na základě novinářského průkazu.

Tiskové středisko 
ČT    9.30 – 19.00
PÁ     9.30 – 22.00
SO    9.30 – 19.00
NE    9.30 – 16.00

Kontakt: Jana Chalupová
e: jana.chalupova@svetknihy.cz
t: +420 603 439 943

V případě zájmu o rozhovory s autory se obracejte prosím na Pavlu Umlaufovou.
e: pavla.umlaufova@piaristi.cz
t: +420 723 901 326
www.piaristi.cz

Press a Média

21. září 2021

Svět knihy Praha 2021 podrobněji přiblíží literaturu Francie, Polska a Běloruska, hvězdnými hosty jsou Mitchell, Adichie a Binet.

Více informací najdete v nejnovější tiskové zprávě níže.

Do Prahy přijíždí David Mitchell, autor slavného ATLASU MRAKŮ, nakladatelství LEDA plánuje jeho nejnovější román UTOPIA AVENUE na listopad. Více v tiskové zprávě. 

Press a Média

19. srpna 2021

Svět knihy Praha 2021 přidává hvězdy. Za českými čtenáři přijedou autor Atlasu mraků David Mitchell a „Amerikána“ Chimamanda Ngozi Adichie

Svět knihy Praha oznamuje další velká jména 26. ročníku mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu. Po už dříve ohlášeném francouzském spisovateli Laurentu Binetovi návštěvu přislíbili také autor Atlasu mraků, anglický literát David Mitchell, a silný hlas současné africké literatury Chimamanda Ngozi Adichie, známá bestsellerem Amerikána. S ročním zpožděním, zaviněným pandemií, také dorazí zástupci polské reportážní školy Witold Szabłowski a Martyna Bunda. V nové sekci Literatura jako hlas svobody, letos zacílené na Bělorusko, bude slyšet třeba o Andreji Chadanovičovi a Dmitrijovi Strocevovi. Vhled do současné tvorby v dalších evropských zemích přidají laureáti Ceny Evropské unie za literaturu.

Více informací najdete v tiskové zprávě.

21. července 2021

Svět knihy Praha 2021 se zaměří na Milana Kunderu a ukáže literární rozmanitost Francie, nahlédne do Polska i propůjčí hlas Bělorusku.

Zářijový Svět knihy Praha 2021 hostí jako hlavní zemi Francii. 26. ročník mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu přiblíží tvůrčí rozmanitost francouzské literatury: od beletrie přes literaturu pro děti či komiks až po divadlo. Osobně o svém díle promluví Laurent Binet či Muriel Barbery. Speciální pozornost bude věnována zásadní osobnosti české i francouzské literatury Milanu Kunderovi. Programová témata ale zavedou čtenáře také do Polska a hlas bude dán i Bělorusku. Opominuty nemohou být ani otázky vlivu pandemie na knižní trh, jak a zda se proměnil. Svět knihy Praha 2021, provázený mottem „Můj domov je v jazyce“, se návštěvníkům otevře od 23. do 26. září na Výstavišti v Holešovicích.

Více informací najdete v tiskové zprávě.

Fotografie naleznete v press centru na tomto odkazu.

12. dubna 2021

Svět knihy Praha  nově v zářijovém termínu

Pořadatelé mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy Praha se rozhodli posunout termín konání letošního ročníku. Akce proběhne v tradiční lokaci na Výstavišti Praha od 23. do 26. září 2021.

Více informací najdete v tiskové zprávě.

K dispozici ke stažení je také nové logo, letošní vizuál a ilustrační fotografie z minulého ročníku.

18. ledna 2021

Svět knihy Praha zve knihomily k návštěvě v červnu

Pořadatelé mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy Praha se rozhodli uspořádat tuto největší oborovou akci v červnovém termínu. Od 10. do 13. června se tak mohou návštěvníci těšit, že se veletrh letos, po loňském nuceném zrušení, na Výstavišti Praha v Holešovicích opět uskuteční.

Více informací najdete v tiskové zprávě

K dispozici ke stažení je také nové logo, letošní vizuál a ilustrační fotografie z minulého ročníku.

23. září 2020

Plzeň se přece jen dočká literárních setkání v rámci programu #KnížkyŽijí

Vzhledem k pandemické situaci jsme byli nuceni zrušit 3. mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy Plzeň 2020. Pod heslem #KnížkyŽijí se však v Plzni přece jen uskuteční zlomek z plánovaného programu. Pořady se odehrají v pátek 25. září odpoledne a spojovat je bude téma Česká literatura v zahraničí, konkrétně v Polsku, Německu a Francii. Do Plzně dorazí polský bohemista Aleksander Kaczorowski, který bude diskutovat s Pavlem Kosatíkem, s autorským čtením přijede z Německa Jaroslav Rudiš a Lenka Horňáková-Civade se bude s Jiřím Hnilicou věnovat české literatuře ve Francii.

Více včetně detailního programu si přečtěte v tiskové zprávě #KnížkyŽíjí zde nebo si ji stáhněte níže.

 

21. září 2020

Milí návštěvníci a přátelé Světa knihy, 
letošní rok nám není nakloněn. Ač jsme se do poslední chvíle snažili udělat maximum, máme smutnou povinnost oznámit, že 3. mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy Plzeň je zrušen.
Prudké zhoršení epidemiologické situace v zemi v posledních dnech, hrozba dalších omezení veřejných akcí ze strany autorit, obavy návštěvníků a nakonec pozitivní testy na koronavirus v širším okruhu realizace akce znamenají, že jsme se ocitli za hranicí přiměřeného rizika a musíme přípravu plzeňského veletrhu zastavit. Zdraví je přednější.

Už podruhé letos rušíme domluvená partnerství s vystavovateli, programy s účinkujícími a celou řadu zajímavých setkání. Naše náklonnost ke knihám však zůstává a o to víc se těšíme na další ročníky Světa knihy. Závěrem nám dovolte malou prosbu - podpořte své oblíbené nakladatele a knihkupce v nadcházející sezóně nakupování vánočních dárků. Nejenže tak uděláte radost sobě a svým blízkým, ale pomůžete tím české literatuře a knižnímu trhu v době, kdy to opravdu potřebuje. 
#KnížkyŽijí 

 

Knížky žijí a Svět knihy s nimi

Veletrh Svět knihy letos přece jen bude, alespoň menší v Plzni. Zahájí se tak po dlouhé pauze knižní podzimní sezona, kdy návštěvníci už netrpělivě očekávají, jaké novinky se na trhu objeví. V pátek 25. a v sobotu 26. září se pro ně otevře v areálu DEPO2015 mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy Plzeň 2020. Letošní ročník je příznačně uveden hashtagem #KnížkyŽijí.

Více si přečtěte v tiskové zprávě, kterou si stáhněte níže, stejně jako logo a vizuál veletrhu.

Foto z loňského ročníku veletrhu Svět knihy Plzeň 2019 najdete v naší fotogalerii.