EN CZ Archiv Přihlášení Vstupenky online

Čestný host: Itálie

V roce 2022 Svět knihy Praha představí jako čestného hosta rodnou zemi Umberta Eca – Itálii. Přiblíží návštěvníkům literární bohatství této země se silnou literární tradicí.

Svět knihy Praha připomene i další důležitá výročí italských literárních osobností, jejichž tvorba překračuje hranice jejich domoviny. Rovné století uplyne od narození kontroverzního filmaře a spisovatele  Piera Paola Pasoliniho nebo významné italské autorky Elsy Morante.

Italský program se zaměří především na současné autory, jejichž knihy vyšly v českém překladu v posledních letech. Není náhodou, že Itálie se stává čestným hostem v roce, kdy si připomínáme 100 let od založení Italského kulturního institutu v Praze, vůbec nejstaršího ze všech současných 83 Italských kulturních institutů na světě. „Itálie je zemí velikánů světové literatury, jako jsou Ovidius, Dante, Niccolò Machiavelli, Curzio Malaparte či Umberto Eco. A takovou kolébkou zůstává i dnes. Rozmanitost a bohatství italské literární tvorby je vynikajícím příkladem světově proslulé literatury".