EN CZ Archiv Přihlášení Vstupenky online

Svět knihy dětem Plzeň 2022

DEPO2015 Plzeň | pátek 23. září 2022, 8:45 – 19:00

V areálu DEPO2015 bude akce probíhat po celý pátek 23. září, a to od 8.45 do 19.00 hodin. Program zahrne autorská čtení, besedy, workshopy, divadelní představení i soutěže. Celý program si můžete již prohlédnout na webových stránkách, zároveň máte možnost si rezervovat místo na jednotlivé pořady a zakoupit vstupenky online.

finanční podpora: MK ČR, Státní fond kultury, město Plzeň, MČ Plzeň 3 

Svět knihy dětem Plzeň 2022

Festival čtenářství a knížek pro školy i rodiny

Literární festival zaplní čtyři programové sály pořady určenými pro děti a mládež. Snahou je tak podpořit čtenářství a zájem o literaturu, jak je tomu v rámci celoroční kampaně Rosteme s knihou, kterou pořádá společnost Svět knihy. Zváni jsou předškoláci, žáci obou stupňů základních škol a program je připraven i pro středoškoláky. Na odpoledne jsou pak na pořady zváni především rodiče s dětmi. U vybraných pořadů bude možnost i knihy zakoupit.

Z autorů se představí například Petra Hůlová, Daniela Krolupperová, Petr Stančík, Galina Miklínová, Marka Míková, Ivana Peroutková, Tereza Marianová a řada dalších.

Uskuteční se setkání s tchajwanským spisovatelem a básníkem Enkaryonem Angem, jenž nás seznámí s literaturu i dalšími zajímavostmi své země.

Rodiče získají informace, jaké jsou nejlepší knihy pro děti. Navštívit s dětmi mohou divadelní představení Marka Tomana se souborem Čučka nebo literární dramatizace v podání Michaely Fišarové v doprovodu herce Miroslava Reila.

Mládež se dozví o oblíbeném Humbooku, fenoménu manga či novinkách z Muzea rekordů a kuriozit. O historických událostech jde mluvit i psát tak, aby publikum hltalo každé slovo. Ví to i autorky Jana Poncarová a Markéta Lukášková.

Komiksové nakladatelství CREW si pro Plzeň připravilo speciální akci! Po celý den si návštěvníci budou moci zatočit Komiksovým kolem štěstí, kde každý vyhrává hodnotné komiksové ceny! 

Pořady připravila, kromě společnosti Svět knihy, také naše přední nakladatelství zaměřená na děti a mládež jako například Albatros Media, Baobab či Meander.

 

Otevírací doba

23. 9. 2022
0:00 - 0:00